FOR EVER Sp. z o.o.
ul. Mory 10, 01-330 Warszawa
tel: +48 (22) 53-27-301
fax: +48 (22) 53-27-315
email: biuro@for-ever.com.pl
Brother P-touch 9600
Brother P-touch 9600 
Brother P-touch 9600 jest profesjonalną drukarką wszechstronnie wyposażoną do pracy zarówno w pomieszczeniach jak i w terenie, zapewniając największy zakres możliwości technicznych. Brother P-touch 9600 może znaleźć zastosowanie w dużych firmach, biurach, zakładach przemysłowych, elektrowniach, wojsku i w wielu innych miejscach, gdzie występuje potrzeba trwałego i estetycznego opisania sprzętu, pomieszczeń, urządzeń i instalacji.
Podstawowe parametry:
  • Rozdzielczość druku 360 dpi
  • Druk na taśmach typu TZ i AL
  • Szerokość taśmy  6, 9, 12, 18, 24, 36 mm
  • Interfejs USB 1.1 i RS232C

Brother P-touch 9600 jest nowoczesną drukarką etykiet samoprzylepnych wykorzystującą termotransferową metodę druku. W połączeniu ze stosowaniem kaset z samolaminującą taśmą samoprzylepną otrzymujemy niezwykle trwałe etykiety samoprzylepne odporne na drapanie, zmywanie, ścieranie i inne agresywne czynniki. Wpisywany tekst jest widoczny na dużym, podświetlanym wyświetlaczu LCD. Pracę w terenie ułatwia akumulator oraz specjalna walizka przystosowana do transportu urządzenia a także do pracy w trudnych warunkach. Drukarkę można podłączyć do komputera i wykorzystując dołączony program edycyjny znacznie rozszerzyć jej możliwości. Także wymiana materiałów eksploatacyjnych jest bardzo łatwa. Etykiety dostarczane są w formie taśmy umieszczonej w kasecie zawierającej wszystkie składniki potrzebne do druku. Wystarczy tylko włożyć odpowiednią kasetę do urządzenia i już można drukować! Urządzenie posiada elektrycznie sterowany nóż odcinający poszczególne etykiety oraz drugi nacinający folię w celu ułatwienia oderwania etykiety od taśmy podkładowej.

Brother P-touch 9600 posiada wiele interesujących możliwości tworzenia etykiet. Głowica o rozdzielczości 360 dpi umożliwia drukowanie wysokiej jakości grafiki, zdjęć czy bardzo małych napisów. Możliwy jest druk do 16 wierszy, użycie ozdobnych ramek lub podkładów, wybranie jednego z 18 stylów pisma, wydrukowanie napisu w pionie lub w odbiciu lustrzanym! Brother P-touch 9600 umożliwia także drukowanie na etykietach powszechnie używanych kodów kreskowych co znacznie zwiększa pole zastosowań urządzenia. Dodatkowe klawisze funkcyjne pozwalają na ich definiowanie (funkcja makro). Drukarka wyposażona jest w pamięć 10000 znaków umożliwiającą zapisanie najczęściej używanych wzorów etykiet. Także wydrukowanie kilkudziesięciu kopii na raz tej samej etykiety nie stanowi problemu (także z funkcją automatycznej inkrementacji). Do dyspozycji użytkownika jest biblioteka zawierająca ponad 450 znaków graficznych do wykorzystania w tworzonych etykietach. Dodatkowo nowe, zaawansowane funkcje sterowania nożem umożliwiają wykonanie etykiet dokładnie w taki sposób, w jaki sobie życzymy. Przykładowo, zależy nam na wydrukowaniu serii etykiet, ale nie pociętych, tylko w jednym kawałku. Brother P-touch 9600 wykona to w sposób znakomity, nacinając dodatkowo każdą etykietę dla łatwiejszego, przed naklejeniem, oderwania jej z taśmy podkładowej. Drukarka posiada zaprojektowane przez producenta formaty etykiet dla najczęstszych zastosowań, użycie których znacznie skraca czas przygotowywania etykiety. Specjalnie pod kątem opisów kabli i instalacji drukarka została wyposażona w funkcje drukowania „flag” i opasek opisowych na kable oraz oznaczeń do patch-paneli. W takim przypadku należy użyć specjalnych taśm „FLEXI” zaprojektowanych do takich zastosowań.

Drukarka Brother P-touch 9600 jest przystosowana do współpracy z komputerem PC lub MAC poprzez złącze USB lub RS-232C. Uzyskuje się przez to możliwość skorzystania z doskonałego programu edycyjnego dostarczanego wraz z urządzeniem oraz załadowania do pamięci drukarki dowolnych znaków graficznych (np. logo lub znaki specjalistyczne), a następnie umieszczenia ich na etykiecie bez udziału komputera. Dołączone oprogramowanie edycyjne P-touch Editor jest bardzo wygodnym, intuicyjnym programem do projektowania i drukowania na drukarce P-touch etykiet samoprzylepnych. W programie zaimplementowana jest bogata biblioteka znaków i symboli graficznych z rożnych dziedzin. Dodatkowo można importować dowolne grafiki takie jak logo, specjalistyczne znaki, zdjęcia itp. Wszystkie elementy etykiety można dowolnie przemieszczać względem siebie i skalować. Możliwe jest także automatyczne wstawianie daty i godziny, automatyczna inkrementacja (można drukować etykiety seryjne z automatycznie zmieniającym się numerem) a także import wartości z baz danych. Jednym słowem P-touch Editor jest narzędziem pozwalającym wykonać etykietę samoprzylepną z dowolnie zaprojektowaną treścią. Jednocześnie umożliwia ustawić wiele użytecznych parametrów drukowania.

Brother P-touch 9600 umożliwia drukowanie etykiet samoprzylepnych na wszystkich taśmach oznaczonych „TZ” w szerokościach: 6, 9, 12, 18, 24 i 36 mm. Oznacza to, iż możemy uzyskać etykietę o dowolnej długości zależnej od treści i o wysokości 6, 9, 12, 18, 24 lub 36 mm. Do wybory są taśmy laminowane: standardowe w wielu kombinacjach koloru tła i nadruku; taśmy laminowane FLEXI przeznaczone do silnie zagiętych powierzchni, taśmy laminowane „S” z ekstra mocnym klejem na trudne powierzchnie, taśmy plombowe typu VOID oraz ekonomiczne taśmy nie laminowane do mniej wymagających zastosowań. Szczególnie polecane są taśmy laminowane, które ze względu na swoją strukturę (napis jest przykryty warstwą folii poliestrowej) są szczególnie odporne na niszczące działanie takich czynników zewnętrznych jak ścieranie, promieniowanie UV, zmywanie czynnikami chemicznymi czy zmiany temperatury w zakresie -50°C do +300°C. Także taśmy nielaminowane są odporne na wilgoć i zmianę temperatury.

Dane techniczne:
Obsługiwana szerokość taśmy 6, 9, 12, 18, 24, 36 mm
Taśma typu TZ i AL
Obsługiwane typy taśmy Laminowane kolorowe, nie laminowane kolorowe, laminowane plombowe, laminowane fosforyzujące
Wyświetlacz LCD, 3/20,grafika / w komputerze PC
Rozdzielczość 360
Maksymalna możliwa do wydruku ilość wierszy 16 / W komputerze PC
Maksymalna wielkość znaków 27 mm  (opcja: 96 mm)
Szybkość druku 20 mm / sek.
Ilość dostępnych znaków 449 / w komputerze PC
Możliwość druku kodów kreskowych Tak: 9 - 14 (z komputera PC)
Druk wielokolorowy na etykiecie Nie
Pamięć (ilość znaków) 10000 / w komputerze PC
Import danych z PC do pamięci drukarki Tak
Nóż obcinający Automatyczny
Nacinanie Tak
Układ klawiatury QWERTY
Ilość stylów pisma
18 / w komputerze PC
Ilość rozmiarów czcionki 24 / w komputerze PC
Ilość fontów 10 / w komputerze PC
Justowanie Tak
Autoformatowanie
Tak
Automatyczny dobór długości etykiet
Tak
Ręczne ustawianie długości etykiet
Tak
Korekta
Tak
Druk wielokrotny (kopie)
Tak (999 razy)
Druk pionowy
Tak
Druk w poprzek
Tak
Druk lustrzany Tak
Automatyczna inkrementacja Tak
Efekty dodatkowe Ramki-30, tło-23, podkreślenie / w komputerze PC
Oprogramowanie P-touch Editor dla Windows / Mac OS
Interfejs do komputera USB 1.1 i RS232C
Zasilanie Zasilacz , akumulator
Automatyczne wyłączenie zasilania Tak, po 5 min
Wyposażenie standardowe walizka, akumulator
Waga 2 kg.
Wymiary (S x G x W) 315 x 390 x 190 mm

© For Ever Sp. z o.o.