FOR EVER Sp. z o.o.
ul. Mory 10, 01-330 Warszawa
tel: +48 (22) 53-27-301
fax: +48 (22) 53-27-315
email: biuro@for-ever.com.pl
Brother P-touch 9500PC
Drukarka etykiet Brother P-touch 9500PC
Brother P-touch 9500PC jest komputerową biurową drukarką etykiet drukującą na taśmach typu TZ. Brother P-touch 9500PC może znaleźć zastosowanie w średnich i dużych firmach, biurach, bankach, urzędach, przychodniach, laboratoriach i w wielu innych miejscach, gdzie występuje potrzeba trwałego i estetycznego opisania sprzętu, pomieszczeń, regałów, pojemników czy materiałów biurowych.
Podstawowe parametry:
  • Rozdzielczość druku 360 dpi
  • Druk na taśmach typu TZ i AL
  • Szerokość taśmy  6, 9, 12, 18, 24, 36 mm
  • Interfejs USB 1.1 i RS232C

Brother P-touch 9500PC jest nowoczesną drukarką etykiet samoprzylepnych wykorzystującą termotransferową metodę druku. W połączeniu ze stosowaniem kaset z samolaminującą taśmą samoprzylepną otrzymujemy niezwykle trwałe etykiety samoprzylepne odporne na drapanie, zmywanie, ścieranie i inne agresywne czynniki. Drukarkę po podłączeniu do komputera wykorzystuje dołączony program P-touch Editor do opracowywania etykiet. Wymiana materiałów eksploatacyjnych jest bardzo łatwa. Etykiety dostarczane są w formie taśmy umieszczonej w kasecie zawierającej wszystkie składniki potrzebne do druku. Wystarczy tylko włożyć odpowiednią kasetę do urządzenia i już można drukować! Urządzenie posiada elektrycznie sterowany nóż odcinający poszczególne etykiety oraz drugi nacinający folię w celu ułatwienia oderwania etykiety od warstwy ochronnej.

Możliwości drukarki.
Brother P-touch 9500PC posiada wiele interesujących możliwości tworzenia etykiet. Głowica o rozdzielczości 720* dpi umożliwia drukowanie wysokiej jakości grafiki, zdjęć czy bardzo małych napisów. Możliwy jest druk do 16 wierszy, użycie ozdobnych ramek lub podkładów, wybranie jednego z 18 stylów pisma, wydrukowanie napisu w pionie lub w odbiciu lustrzanym! P-touch 9500PC umożliwia także drukowanie na etykietach powszechnie używanych kodów kreskowych co znacznie zwiększa pole zastosowań urządzenia.

Praca z komputerem.
Drukarka Brother P-touch 9500PC jest przystosowana do współpracy z komputerem PC lub MAC poprzez złącze USB lub RS232C. Dołączone oprogramowanie edycyjne P-touch Editor jest bardzo wygodnym, intuicyjnym programem do projektowania i drukowania etykiet samoprzylepnych. W programie zaimplementowana jest bogata biblioteka znaków i symboli graficznych z rożnych dziedzin. Dodatkowo można importować dowolne grafiki takie jak logo, specjalistyczne znaki, zdjęcia itp. Wszystkie elementy etykiety można dowolnie przemieszczać względem siebie i skalować. Możliwe jest także automatyczne wstawianie daty i godziny, automatyczna inkrementacja (można drukować etykiety seryjne z automatycznie zmieniającym się numerem) a także import wartości z baz danych. Jednym słowem P-touch Editor jest narzędziem pozwalającym wykonać etykietę samoprzylepną z dowolnie zaprojektowaną treścią. Jednocześnie umożliwia ustawić wiele użytecznych parametrów drukowania.

Materiały eksploatacyjne.
Brother P-touch 9500PC umożliwia drukowanie etykiet samoprzylepnych na wszystkich taśmach oznaczonych "TZ" w szerokościach: 6, 9, 12, 18, 24 i 36 mm. Oznacza to, iż możemy uzyskać etykietę o dowolnej długości zależnej od treści i o wysokości 6, 9, 12, 18, 24 lub 36 mm. Do wybory są taśmy laminowane: standardowe w wielu kombinacjach koloru tła i nadruku; taśmy laminowane FLEXI przeznaczone do silnie zagiętych powierzchni, taśmy laminowane "S" z ekstra mocnym klejem na trudne powierzchnie, taśmy plombowe typu VOID oraz ekonomiczne taśmy nie laminowane do mniej wymagających zastosowań. Szczególnie polecane są taśmy laminowane, które ze względu na swoją strukturę (napis jest przykryty warstwą folii poliestrowej) są szczególnie odporne na niszczące działanie takich czynników zewnętrznych jak ścieranie, promieniowanie UV, zmywanie czynnikami chemicznymi czy zmiany temperatury w zakresie -50°C do +300°C. Także taśmy nielaminowane są odporne na wilgoć i zmianę temperatury.

* 720 dpi uzyskuje się przy zastosowaniu taśm "HG" wysokiej rozdzielczości; standardowa rozdzielczość wynosi 360 dpi.

Dane techniczne:
Obsługiwana szerokość taśmy 6, 9, 12, 18, 24, 36 mm
Taśma typu TZ i AL
Obsługiwane typy taśmy Laminowane kolorowe, nie laminowane kolorowe, laminowane plombowe, laminowane fosforyzujące
Wyświetlacz W komputerze PC
Rozdzielczość 360 / 720 dpi
Maksymalna możliwa do wydruku ilość wierszy W komputerze PC
Maksymalna wielkość znaków 27 mm
Opcja 96 mm
Szybkość druku 20 mm / sek. lub 40 mm/sek.
Ilość dostępnych znaków W komputerze PC
Możliwość druku kodów kreskowych Tak: 16
Druk wielokolorowy na etykiecie Nie
Pamięć (ilość znaków) W komputerze PC
Import danych z PC do pamięci drukarki Nie
Nóż obcinający Automatyczny
Nacinanie Tak
Układ klawiatury W komputerze PC
Ilość stylów pisma
W komputerze PC
Ilość rozmiarów czcionki W komputerze PC
Ilość fontów W komputerze PC
Justowanie Tak
Autoformatowanie
Tak
Automatyczny dobór długości etykiet
Tak
Ręczne ustawianie długości etykiet
Tak
Korekta
Tak
Druk wielokrotny (kopie)
Tak (5000 razy)
Druk pionowy
Tak
Druk w poprzek
Tak
Druk lustrzany Tak
Automatyczna inkrementacja Tak
Efekty dodatkowe W komputerze PC
Oprogramowanie P-touch Editor dla Windows / Mac OS
Interfejs do komputera USB 1.1 i RS232C
Zasilanie Zasilacz
Automatyczne wyłączenie zasilania Nie
Wyposażenie standardowe ---
Waga 1,2 kg.
Wymiary (S x G x W) 117 x 260 x 191 mm

© For Ever Sp. z o.o.