FOR EVER Sp. z o.o.
ul. Mory 10, 01-330 Warszawa
tel: +48 (22) 53-27-301
fax: +48 (22) 53-27-315
email: biuro@for-ever.com.pl
Brother P-touch 1280DT
Drukarka etykiet Brother P-touch 1280DT
Brother P-touch 1280DT jest pierwszą drukarką etykiet drukującą na taśmach typu TZ posiadającą instrukcje i komentarze na wyświetlaczu w języku polskim. Specjalny, ochronny kufer pozwala na bezpieczny transport urządzenia wraz z zasilaczem i materiałami eksploatacyjnymi. Ze względu na niską cenę Brother P-touch 1280DT może znaleźć zastosowanie jako podstawowe wyposażenie ekip monterskich i remontowych, w małych firmach, laboratoriach i w wielu innych miejscach, gdzie urządzenie może być wykorzystywane sporadycznie i nie ma uzasadnienia ponoszenie wysokich kosztów zakupu.
Podstawowe parametry:
  • Rozdzielczość druku 180 dpi
  • Druk na taśmach typu TZ
  • Szerokość taśmy 6 - 12 mm
  • Zasilanie bateryjne
  • Klawiatura QWERTZ

Brother P-touch 1280DT jest nowoczesną drukarką etykiet samoprzylepnych wykorzystującą termotransferową metodę druku. W połączeniu ze stosowaniem kaset z samolaminującą taśmą samoprzylepną otrzymujemy niezwykle trwałe etykiety samoprzylepne odporne na drapanie, zmywanie, ścieranie i inne agresywne czynniki. Dostęp do wszystkich parametrów następuje poprzez klawisz funkcyjny który znakomicie upraszcza dostęp do poszczególnych funkcji. Także wymiana materiałów eksploatacyjnych jest bardzo łatwa. Etykiety dostarczane są w formie taśmy umieszczonej w kasecie zawierającej wszystkie składniki potrzebne do druku. Wystarczy tylko włożyć odpowiednią kasetę do urządzenia i już można drukować etykiety! Drukarka może być zasilana z baterii lub z zasilacza sieciowego.

Możliwości drukarki.
Brother P-touch 1280DT posiada wiele interesujących możliwości tworzenia etykiet. Głowica o rozdzielczości 180 dpi umożliwia uzyskanie bardzo wyraźnych, czytelnych liter. Możliwy jest druk dwóch wierszy, użycie ramek, druk lustrzany, wybranie jednego z 9 stylów pisma lub wydrukowanie napisu w pionie! Drukarka wyposażona jest w pamięć 300 znaków umożliwiającą zapisanie najczęściej używanych wzorów etykiet. Także wydrukowanie kilku kopii na raz tej samej etykiety nie stanowi problemu (także z funkcją automatycznej inkrementacji). Do dyspozycji użytkownika jest także biblioteka zawierająca 45 znaków graficznych (w tym znaki dla elektryków) do wykorzystania w tworzonych etykietach.

Materiały eksploatacyjne.
Brother P-touch 1280DT umożliwia drukowanie etykiet samoprzylepnych na wszystkich taśmach oznaczonych TZ w szerokościach: 3.5, 6, 9 i 12 mm. Oznacza to, iż możemy uzyskać etykietę o dowolnej długości zależnej od treści i o wysokości 3.5, 6, 9 lub 12 mm. Do wybory są taśmy laminowane: standardowe w wielu kombinacjach koloru tła i nadruku; taśmy laminowane FLEXI przeznaczone do silnie zagiętych powierzchni lub opisu kabli i przewodów, taśmy laminowane S z ekstra mocnym klejem na trudne powierzchnie, patch-panele itp. oraz ekonomiczne taśmy nie laminowane do mniej wymagających zastosowań. Szczególnie polecane są taśmy laminowane, które ze względu na swoją strukturę (napis jest przykryty warstwą folii poliestrowej) są szczególnie odporne na niszczące działanie takich czynników zewnętrznych jak ścieranie, promieniowanie UV, zmywanie czynnikami chemicznymi czy zmiany temperatury w zakresie -50 stop. C do +300 stop. C. Także taśmy nielaminowane są odporne na wilgoć i zmianę temperatury.

Dane techniczne:
Obsługiwana szerokość taśmy 6, 9, 12 mm
Taśma typu TZ
Obsługiwane typy taśmy Laminowane kolorowe, nie laminowane kolorowe, laminowane fosforyzujące
Wyświetlacz LCD, 1 wiersz, 15 znaków
Rozdzielczość 180 dpi
Maksymalna możliwa do wydruku ilość wierszy 2
Maksymalna wielkość znaków 9 mm
Szybkość druku 10 mm / sek.
Ilość dostępnych znaków 213
Możliwość druku kodów kreskowych Nie
Druk wielokolorowy na etykiecie Nie
Pamięć (ilość znaków) 300
Import danych z PC do pamięci drukarki Nie
Nóż obcinający Mechaniczny
Nacinanie Nie
Układ klawiatury QWERTZ
Ilość stylów pisma
9
Ilość rozmiarów czcionki 6
Ilość fontów 1
Justowanie Nie
Autoformatowanie
Tak
Automatyczny dobór długości etykiet
Tak
Ręczne ustawianie długości etykiet
Tak
Korekta
Tak
Druk wielokrotny (kopie)
Tak (9 razy)
Druk pionowy
Tak
Druk w poprzek
Tak
Druk lustrzany Tak
Automatyczna inkrementacja Tak
Efekty dodatkowe Ramki-5, tło-0, podkreślenie
Oprogramowanie Nie
Interfejs do komputera NIe
Zasilanie Zasilacz
Baterie 6 x AAA (opcja)
Automatyczne wyłączenie zasilania Tak, po 5 min.
Waga 0,5 kg.
Wymiary (S x G x W) 160 x 151 x 60 mm
© For Ever Sp. z o.o.