FOR EVER Sp. z o.o.
ul. Mory 10, 01-330 Warszawa
tel: +48 (22) 53-27-301
fax: +48 (22) 53-27-315
email: biuro@for-ever.com.pl
Brother P-touch 1000
Brother P-touch 1000
Brother P-touch 1000 jest najmniejszą i najtańszą drukarką etykiet drukującą na taśmach typu TZ. Mimo tego zaskakuje możliwościami jakie oferuje. Ze względu na niską cenę P-touch 1000 może znaleźć zastosowanie w małych firmach, biurach, sklepach, przychodniach, laboratoriach i w wielu innych miejscach, gdzie urządzenie może być wykorzystywane sporadycznie i nie ma uzasadnienia ponoszenie wysokich kosztów zakupu.
Podstawowe parametry:
  • Rozdzielczość druku 180 dpi
  • Druk na taśmach typu TZ
  • Szerokość taśmy 6 - 12 mm
  • Zasilanie bateryjne
  • Klawiatura ABC

Brother P-touch 1000 jest nowoczesną drukarką etykiet samoprzylepnych wykorzystującą termotransferową metodę druku. W połączeniu ze stosowaniem kaset z samolaminującą taśmą samoprzylepną otrzymujemy niezwykle trwałe etykiety samoprzylepne odporne na drapanie, zmywanie, ścieranie i inne agresywne czynniki. Wpisywany tekst widoczny jest na wyświetlaczu LCD. Dostęp do wszystkich parametrów następuje poprzez klawisze funkcyjne. Wymiana materiałów eksploatacyjnych jest bardzo łatwa. Etykiety dostarczane są w formie taśmy umieszczonej w kasecie zawierającej wszystkie składniki potrzebne do druku. Wystarczy tylko włożyć odpowiednią kasetę do urządzenia i już można drukować etykiety! Drukarka może być zasilana z baterii lub opcjonalnie z zasilacza sieciowego.

Możliwości drukarki.
Brother P-touch 1000 posiada wiele interesujących możliwości tworzenia etykiet. Głowica o rozdzielczości 180 dpi umożliwia uzyskanie bardzo wyraźnych, czytelnych liter. Możliwy jest druk dwóch wierszy, użycie ozdobnych ramek lub podkładów, wybranie jednego z 9 stylów pisma lub wydrukowanie napisu w pionie! Drukarka wyposażona jest w pamięć 300 znaków umożliwiającą zapisanie najczęściej używanych wzorów etykiet. Także wydrukowanie kilku kopii na raz tej samej etykiety nie stanowi problemu (także z funkcją automatycznej inkrementacji). Do dyspozycji użytkownika jest także biblioteka zawierająca 59 znaków graficznych do wykorzystania w tworzonych etykietach.

Materiały eksploatacyjne.
Brother P-touch 1000 umożliwia drukowanie etykiet samoprzylepnych na wszystkich taśmach oznaczonych TZ w szerokościach: 6, 9 i 12 mm. Oznacza to, iż możemy uzyskać etykietę o dowolnej długości zależnej od treści i o wysokości 6, 9 lub 12 mm. Do wybory są taśmy laminowane: standardowe w wielu kombinacjach koloru tła i nadruku; taśmy laminowane FLEXI przeznaczone do silnie zagiętych powierzchni, taśmy laminowane S z ekstra mocnym klejem na trudne powierzchnie oraz ekonomiczne taśmy nie laminowane do mniej wymagających zastosowań.

Dane techniczne:
Obsługiwana szerokość taśmy 6, 9, 12 mm
Taśma typu TZ
Obsługiwane typy taśmy Laminowane kolorowe, nie laminowane kolorowe, laminowane fosforyzujące
Wyświetlacz LCD, 1 wiersz, 8 znaków
Rozdzielczość 180 dpi
Maksymalna możliwa do wydruku ilość wierszy 2
Maksymalna wielkość znaków 9 mm
Szybkość druku 10 mm / sek.
Ilość dostępnych znaków 300
Możliwość druku kodów kreskowych Nie
Druk wielokolorowy na etykiecie Nie
Pamięć (ilość znaków) 300
Import danych z PC do pamięci drukarki Nie
Nóż obcinający Mechaniczny
Nacinanie Nie
Układ klawiatury ABC
Ilość stylów pisma
8
Ilość rozmiarów czcionki 5
Ilość fontów 2
Justowanie Nie
Autoformatowanie
Nie
Automatyczny dobór długości etykiet
Tak
Ręczne ustawianie długości etykiet
Nie
Korekta
Tak
Druk wielokrotny (kopie)
Tak (9 razy)
Druk pionowy
Tak
Druk w poprzek
Tak
Druk lustrzany Tak
Automatyczna inkrementacja Tak
Efekty dodatkowe Ramki-4, tło-0, podkreślenie
Oprogramowanie Nie
Interfejs do komputera NIe
Zasilanie Zasilacz (opcja: ADG12PIN)
Baterie 6 x AAA (opcja)
Automatyczne wyłączenie zasilania Tak, po 5 min.
Wyposażenie standardowe Walizka
Waga 0,3 kg.
Wymiary (S x G x W) 108 x 196 x 55 mm

© For Ever Sp. z o.o.